Przejdź do treści

SOFT TEAM Consulting Sp. z o.o.

 

SOFT TEAM Consulting zatrudnia konsultantów merytorycznych z wieloletnim doświadczeniem branżowym. Nasze kompetencje potwierdzają liczne udane wdrożenia oraz formalne certyfikaty. Specjalizujemy się we wdrażaniu SAP.


Historia firmy

 
Firma Soft Team Consulting Sp. z o.o. samodzielnie istnieje na rynku od 2008 r. Została ona wydzielona z istniejącego już od ponad 20 lat Doradztwa Gospodarczego i Zastosowań Informatyki CONSORG Sp. z o.o. Historia działalności firmy sięga początków transformacji gospodarczej w Polsce. Jako jedna z pierwszych polskich firm doradztwa gospodarczego, konsekwentnie wspierała rozwój Klientów, oferując nowoczesne rozwiązania łączące usługi informatyczne z wyspecjalizowanym doradztwem. Co za tym idzie w składzie Soft Team Consulting  pracują doświadczeni konsultanci, którzy od początku wejścia systemu SAP Business One na rynek polski, działają tylko na nim i posiadają ogromne doświadczenie we wdrożeniach.

 

Nasze kompetencje potwierdzają liczne udane wdrożenia oraz formalne certyfikaty. Nasi pracownicy współpracują z korporacją SAP od 2002 roku. Jesteśmy jednym z nielicznych partnerów korporacji SAP, którzy biorą udział w testach nowych wersji oprogramowania oraz lokalizują je na rynek polski.

 

Firma Soft Team Consulting cieszy się dużym zaufaniem korporacji SAP dlatego też otrzymała status SREBRNEGO PARTNERA. Status ten nadawany jest nielicznym firmom wdrażającym oprogramowanie SAP, które świadczą usługi doradcze, wdrożeniowe oraz serwisowe na najwyższym poziomie.

 

SOFT TEAM Consulting tworzy i rozwija również swoje własne rozwiązania branżowe (Add on), będące rozszerzeniami standardowej wersji SAP Bussines One. Wypracowaliśmy własną metodykę MASAP, której głównym założeniem jest weryfikacja zgodności prac z oczekiwaniami kluczowych użytkowników na każdym etapie wdrożenia. Współpracujemy ze światowymi dostawcami technologii, a także z polskimi firmami-specjalistami, które rozwijają gotowe rozwiązania dla różnych obszarów biznesowych.

 

Metodyka

 

Na podstawie doświadczeń zdobytych podczas projektów Soft Team Consulting stworzył własną metodykę wdrożeniową dla rozwiązań opartych na systemie SAP Business One.

 

Opracowana przez Soft Team Consulting metodyka MASAP opiera się na kilku podstawowych założeniach:

 

  • Przed rozpoczęciem projektu zdefiniowana jest ogólna koncepcja wdrożenia, wskazująca na kluczowe oczekiwania i kierunki myślenia o efektach projektu wdrożeniowego
  • Na podstawie ogólnej koncepcji definiowane są etapy projektu, poszczególne kroki w ramach etapów, efekty cząstkowe oraz osoby odpowiedzialne za ich dostarczenie
  • Wszystkie cele i szczegółowe etapy projektu zostają spisane w tzw. Dzienniku Wdrożenia. W Dzienniku przechowywane są wszystkie dokumenty związane z wdrożeniem, m.in. oferta, wyniki analiz przedwdrożeniowych, uzgodnione definicje procesów biznesowych, uzgodnione opisy parametryzacji, protokoły odbiorcze etapów itd.
  • Dziennik Wdrożenia jest prowadzony przez Kierownika Projektu i jest dostępny dla Klienta, dzięki czemu w dowolnym momencie możliwe jest przeglądanie dokumentów, sprawdzanie postępu prac, terminów, budżetów itd.

 

Dzięki metodyce MASAP, Klient od początku wie, jakie są cele wdrożenia. Może świadomie weryfikować ich realizację i płacić za jasno określone, realne efekty. Metodyka MASAP kładzie przy tym nacisk nie tylko na weryfikację realizacji ogólnych celów wdrożenia, ale także szczegółowych oczekiwań Użytkowników Kluczowych – na każdym etapie projektu. Szkolenie prowadzone jest w 4 etapach (kamienie milowe).

 

 


Zarząd

 

Krzysztof Cwykiel - Prezes Zarządu

Piotr Nowak - Wiceprezes Zarządu

Izabela Bugaj - Asystentka Zarządu

 
Przemysław Chaber - Kierownik Działu Serwisu

Zgłoszenia serwisowe: www.soft-team.pl/serwis

 
Marcin Karasek - Dyrektor Handlowy

Telefon: +48 698 778 361

E-mail: mkarasek@soft-team.pl

Aktualności

2021-06-10 - Mobilna obsługa magazynu wysokiego składu

Dla naszego referencyjnego klienta firmy Dollken Sp. z o.o. z międzynarodowej grupy SURTECO, lidera w produkcji i sprzedaży listew przypodłogowych, przygotowaliśmy rozwiązanie do zarządzania magazynem z poziomu urzadzeń mobilnych. 

 

 

Do podstawowych funkcjonalności można zaliczyć : 

 

  • obsługa procesów magazynowych ( przyjęcie, wydanie, mm ) z poziomu kolektora mobilnego
  • zarządzanie lokalizacjami składowania na magazynie, kreowanie najkrótszej drogi „pikowania” towaru
  • obsługa inwentaryzacji z poziomu kolektora
  • integracje z przewoźnikami ( UPS, Hellman, Raben )
  • automatyczne drukowanie etykiet, listów przewozowych z poziomu kolektora mobilnego
  • wsparcie procesów produkcyjnych z poziomu aplikacji
  • rozwiązanie autorskie, w pełni modyfikowalne

Zachęcamy do zapoznania się ze slajdem referencyjnym, a także do prezentacji przygotowanego rozwiązania.

2017-09-22 - Nowa wersja SAP Business One 9.3 - nowe możliwości

szkolenia sap

 

Wraz z pojawieniem się nowej wersji SAP rozwinął i usprawnił system w w wielu obszarach:

  • rozwinięta została możliwść zarządzania autoryzacją użytkownikó z podziałem na grupy i uprawnienia czasowe
  • ułatwiona opcja importu z EXEL bez użycia DTW

 

szkolenia sap

 

Tworzenie dokumentów RMA - również z poziomu przeglądarki:

  • ten wstępnie dokument pozwala na zgłoszenie zwrotu towaru przez klienta w ustalonych ilościach i cenach
  • pozwala na wiązanie z seriami i numerami seryjnymi
  • zwiększa przejrzystość i pozwala na śledzenie procesu zwrotu

 szkolenia sap

 

Scentralizowane informacje dotyczące CRM:

  • dodany moduł zbierający wszelkie funkcjonalności CRM systemu
  • możliwość przypisania działąnia do wielu użytkowników
  • rozwinięte zarządzanie kampaniami marketingowymi

 

szkolenia sap

 

Rozwinięcie funkcji zarządzania projektem:

  • możliwość określania rzeczywistych czasów zakończenia etapów projektu w zestawieniu z planowanymi
  • dodanie kreatora pozwalajacego na rozliczanie kosztów w projekcie
  • wizualizacja projektu na wykresie Gantt'a

 

szkolenia sap

 

Portal analityczny:

  • możliwość publikowania na www raportów Crystal Reports oraz MS EXEL
  • dostęp z dowolnych urządzeń

Wszystkie nowści opisane są w dokumencie do pobrania poniżej. Zachęcamy do zapoznania się.

 

NOWOŚCI W SAP B1 9.3

 

2016-09-30 - Nowości w wersji SAP B1 9.2

udane wdrożenia sap

 

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji SAP Business One do wersji 9.2, niemiecki producent wprowadził wiele usprawnień dla użytkowników oraz osób zajmujących się administracją i wdrażaniem systemu.

 

Jedną z najważniejszych nowych funkcjonalności dodanych do systemu w wersji 9.2 jest Zarządzanie Projektem, agregującym w sobie wszytkie działania oeracyjne oraz finansowe związane z obsługą konkternej inwestycji. Funkcjonalność pozwala na zarządzanie zadaniami, podział prac na etapy oraz powiązanie ich z konkretnymi dokumentami kosztowymi oraz przychodowymi. Użytkownicy mają również możliwość śledzenia kosztów rzeczywistych w zestawieniu z zakładanymi na początku.

 

wdrożenia sap

 


Nowości w wersji 9.2:

 

  • zarządzanie projektami,
  • rozwinięcia w obszarze produkcji - tym zarządzania kosztami produkcji,
  • klient przeglądarkowy,
  • zmiany w Interaktywnym Projektancie Raportów 
  • rozszerzenie funkcjonalności serwisowej,
  • obsługa dokumentów elektronicznych.
  • kreator aktualizacji cen,
  • zarządzanie uprawnieniami do Partnerów Handlowych.


 O wszystkich zmianach i nowościach można przeczytać w oficjalnym piśmie SAP:

 

obsługa sap śląsk

2016-08-05 - Duży projekt migracji do HANA dla grupy NEOGROUP

wdrożenia sap śląsk

Grupa spółek zajmująca się między innymi produkcją styropianu oraz sprzedażą materiałów budowlanych, NEOGROUP, zdecydowała się na migrację SAP Business One do technologii HANA. Partnerem tej operacji będzie nasza firma.

 

 

Obecnie w spółkach na systemie SAP pracuje ponad 140 użytkowników. Firma już od jakiegoś czasu pracuje na wersji analitycznej SAP HANA, jednak w celu poprawy wydajności zdecydowała się na wdrożenie również części transakcyjnej. W projekcie czeka wiele wyzwań - migracja pełnej, wieloletniej bazy do nowej technologii, przepisanie dodatków ADD-ON do technologii HANA, przystosowanie portali B2B oraz szereg nowych rozwiązań, które powstały podczas spotkań. 

2016-08-04 - Dużo nowości w wersji 9.1

demo sapWraz z wprowadzeniem aktualizacji SAP Business One do wersji 9.1, pojawiło się bardzo dużo nowych funkcjonalności, które przede wszystkim mają za zadanie ułatwić pracę użytkownikowi. Rozbudowany został również moduł produkcji, dając w standarcie możliwość zarządzania nie tylko towarami / surowcami, ale również zasobami.

 

Jedną z najważniejszych zmian jest dodanie nowego modułu - ZASOBY. Moduł Zasoby stanowi rozszerzenie modułu Produkcja; łącznie stanowią one platformę bazową umożliwiającą zarządzanie procesami produkcyjnymi w przemyśle lekkim w systemie SAP Business One. W przeciwieństwie do towarów zasoby charakteryzują się wydajnością dostępną w określonym zakresie czasu, z możliwością przypisania do zleceń produkcyjnych. Zużycie zasobów w procesie produkcji przyczynia się do zwiększenia ogólnych kosztów produkcji i można je rozdzielić na bazowe elementy kosztów do celów dalszego księgowania.

 

Kolejną ciekawostką jest konfigurowalny interfejs użytkownika. Nowa funkcjonalność umożliwia dostosowanie interfejsu użytkownika najczęściej  używanych okien. Wykorzystując dostosowywalne szablony, można ukrywać pola i  zakładki danego okna, zmieniać lokalizację pól przez przeciąganie i upuszczanie oraz  zmieniać układ okna w celu optymalnego dostosowania go do potrzeb biznesowych.  W ten sposób użytkownicy uzyskują możliwość pracy z interfejsem dostosowanym  do ich roli i specyficznych potrzeb.


Korzystając z tej nowej funkcjonalności, można dostosować następujące okna:

 

  • Dane podstawowe partnera handlowego
  • Dane podstawowe materiału
  • Dokumenty Sprzedaży i Zakupu
  • Zapisy księgowe, Wstępnie zapisane dokumenty i Plany kont
  • Przyjęcie materiałów, Wydanie materiałów, Przesunięcie magazynowe,  Żądanie inwentaryzacji zapasów
  • Płatności przychodzące i wychodzące

 

Istnieje możliwość ustawienia szablonu domyślnego dla każdego użytkownika lub przypisania wielu szablonów do jednego użytkownika.

 


 O wszystkich zmianach i nowościach można przeczytać w oficjalnym piśmie SAP:cdn xl demo

 

 

 

2016-08-03 - Wdrożenie SAP B1 ZSM POLMO S.A

obsługa sap śląsk Wśród naszych klientów pojawił się Zakład Sprzętu Motoryzacyjnego S.A, firma, której historia sięga 1842 roku. Nowy zarząd spółki zdecydował się na wdrożenie systemu SAP Business One, a jako partnera wdrożeniowego wybrał naszą spółkę.

 

Zakład specjalizuje się w produkcji układów wylotowych silników spalinowych, zbiorników powietrza do pneumatycznych układów hamulcowych, elementów metalowych naczep samochodowych oraz różnego rodzaju metalowych części motoryzacyjnych z przeznaczeniem tych produktów zarówno do samochodów osobowych jak i dostawczych, ciężarowych, ciągników rolniczych, motorowerów oraz do maszyn roboczych z silnikami spalinowymi. W zakładach Polmo w ciągu ostatnich lat przeprowadzono szeroką restrukturyzację i poczyniono znaczne inwestycje. Odnowiono park maszynowy, zreorganizowano wydziały, w których wprowadzono innowacyjne technologie, nowoczesne metody produkcji, przepływu materiałów i racjonalnej gospodarki zapasami. Wynikiem tych zmian jest gwarancja konkurencyjności i niezawodności tych produktów, zgodnych z technicznymi i jakościowymi wymaganiami klienta.


Więcej o firmie: www.polmo.pl

2016-08-02 - Programista / Konsultant Programista

Programista SAP Business One

 

Zakres obowiązków:

  • Projektowanie rozwiązań;
  • Implementacja i testy aplikacji;
  • Wsparcie zespołów wdrożeniowych.

 

Wymagania:

  • Znajomość XSLT;
  • Biegła umiejętność programowania z wykorzystaniem platformy  DotNet Framework;
  • Znajomość środowiska programistycznego Visual Studio;
  • Znajomość MS SQL Server – administracja oraz umiejętność programowania z wykorzystaniem T-SQL;
  • Umiejętność tworzenia raportów z wykorzystaniem Crystal Reports;
  • Duża samodzielność i rzetelność.

 

Dodatkowym atutem będzie:

  • Znajomość systemu SAP Business One ze szczególnym uwzględnieniem znajomości SDK (UI oraz DI API);
  • Znajomość  Integration Framework dla SAP Business One;
  • Znajomość  języka angielskiego;
  • Doświadczenie w pracy zespołowej I projektowaniu aplikacji.

 

Oferujemy:

  • Atrakcyjną i stabilną pracę wśród profesjonalistów;
  • Wyszkolenie i certyfikację oraz możliwość dalszego rozwoju zawodowego w oparciu o najlepsze rozwiązania dostępne na rynku;
  • Urozmaicony zakres świadczonych usług dla liderów rynku i międzynarodowych firm;
  • Doskonałą atmosferę i narzędzia pracy;
  • Opiekę mentora, który pomoże Ci w pełni wykorzystać możliwości rozwoju w naszej firmie;
  • Nabycie poszukiwanych umiejętności na rynku pracy;

 

Oferty, zawierające CV oraz podanie o pracę (z klauzulą o przetwarzaniu danych osobowych) prosimy kierować pod adres mailowy: biuro@soft-team.pl

2016-08-01 - Nowości w SAP Business One 9.0

szkolenia sap

Wraz z nowym rokiem pojawiła się najnowsza odsłona Sap Business One w wersji 9.0. Przyniosła ona wiele nowych rozwiązań, które jeszcze bardziej uatrakcyjniły ofertę i tak jednego z najpopularniejszych systemów ERP na świecie dla segmentu MŚP. Do najważniejszych nowości zaliczyć można: moduł środków trwałych, lokalizacje składowania towarów, wiele jednostek miary, deklarację intrastat, modelowanie procesów biznesowych - workflow oraz pracę w wersji 64-bitowej. Więcej szczegółów w poniższym artykule.


Moduł Środki Trwałe

 

Oprogramowanie SAP Business One 9.0 umożliwia zarządzanie środkami trwałymi za pomocą w pełni zintegrowanego rozwiązania. Nowe rozwiązanie umożliwia:

 

  • planowanie amortyzacji środków trwałych z zastosowaniem nowej metody amortyzacji 'Liniowa z kontrolą okresu'
  • obliczanie amortyzacji środków trwałych w ujęciu miesięcznym
  • zarządzanie informacjami dotyczącymi środków trwałych w danych podstawowych towaru
  • tworzenie płatności z upustem za zakupione środki trwałe
  • zwiększenie wartości środka trwałego przez utworzenie dokumentu amortyzacji ręcznej
  • zastosowanie więcej niż jednego zestawu kont dla każdego środka trwałego
  • import środków trwałych z Microsoft Exel
  • oraz wiele innych...

Lokalizacje składowania

 

Umożliwiono zarządzanie lokalizacjami składowania na potrzeby magazynów. Istnieje możliwość aktywacji funkcji lokalizacji składowania indywidualnie dla poszczególnych magazynów.

 

 

system sap business one

  

  • Funkcjonalność miejsc składowania jest aktywowana wg magazynów
  • Magazyny mogą być podzielone na wiele podpoziomów
  • Wsparcie 4 wymiarowych podpoziomów, tj: a.Strefa, b.Rejon, c.Półka  &  d.Rząd.
  • Kod miejsca składowania może mieć strukturę hierarchiczną lub nie
  • Kod miejsca składowania może być zdefiniowany z wykorzystaniem do 10 definiowanych przez użytkownika atrybutów, tj: wymiar, waga, stopień bezpieczeństwa, zamrożenia itp.
  • Ręczne lub automatyczne zarządzanie podpoziomami i kodami miejsc składowania z wykorzystaniem funkcji generowania, aktualizacji i kasowania
  • Domyślne miejsce składowania dostępne jest ‘wg Indeksu Towaru’, ‘wg Grupy Towarów’ i ‘wg Magazynu’

 

Korzyści:

 

  • Optymalizacja ruchów magazynowych
  • Szybsza obsługa zamówień
  • Możliwość automatycznego rozlokowania oraz wsparcie różnych wymagań procesów kompletacji
  • Zwiększenie wydajności inwentaryzacji cyklicznej
  • Istotne zmniejszenie czasu kompletacji nLepsze zarządzanie uzupełnień towarów
  • Łatwiejsze zarządzanie rezerwacją towarów
  • Zaawansowane monitorowanie zapasów magazynowych
  • Minimalizacja potencjalnego ryzyka zarządzania zapasami
  • Rzeczywiste stany zapasów pozwalają na podejmowanie lepszych decyzji
  • Wydajne raportowanie zapasów dostarcza wzorcowych informacji do ustawiania  KPI

Workflow - modelowanie procesów biznesowych

 

Oprogramowanie SAP Business One 9.0 umożliwia definiowanie, wdrażanie i wykonywanie nowych procesów biznesowych, które obejmuje następujące funkcje:

serwis sap śląsk

 

  • Workflow Designer (w pakiecie SAP Business One Studio) - zintegrowane środowisko oprogramowania z elementami sterowania wizualizacją ułatwiającymi użytkownikom końcowym tworzenie procesów oraz generowanie plików XML w celu ich późniejszego importu do SAP Business One.
  • Mechanizm Workflow - nowa usługa w pakiecie narzędzi serwisowych umożliwiająca sterowanie procesem
  • Workflow w SAP Business One - umożliwia użytkownikom końcowym obsługę procesu workflow

2016-07-31 - SAP HANA

 

System SAP śląsk

IN-MEMORY COMPUTING

 

Jednym z głównych wyzwań, jakim muszą sprostać organizacje rozmaitej wielkości należące do określonych branż, jest zarządzanie coraz większymi ilościami informacji i analizowanie ich, a także wykorzystanie tych informacji do usprawnienia prowadzonej działalności biznesowej. Dział informatyczny musi zmierzyć się z problemem wysokich kosztów związanych z zakupem i obsługą sprzętu wymaganego do przechowywania ogromnych ilości danych, natomiast użytkownicy biznesowi potrzebują szybkiego dostępu do informacji i analiz, aby odpowiednio reagować na zmieniające się warunki rynkowe.

 

Firma SAP, mając świadomość tego problemu, zaprojektowała rozwiązania do przetwarzania obsługiwanego w pamięci, które pozwalają zrealizować wymagania w zakresie analizowania dużych ilości danych i jednocześnie obniżyć koszty infrastruktury informatycznej.

 

Rozwijając technologię przetwarzania obsługiwanego w pamięci, SAP oferuje SAP High- Performance Analytic Appliance (SAP HANA) — elastyczne, wielofunkcyjne, niezależne od źródła danych oprogramowanie do przetwarzania obsługiwanego w pamięci. Rozwiązanie to stanowi połączenie składników oprogramowania SAP zoptymalizowanych pod kątem dostarczonego urządzenia i oferowanych przez najważniejszych partnerów firmy SAP w zakresie sprzętu.


SAP Business One na HANA zapewnia znaczną poprawę wydajności funkcjonowania:

 

  • do 960x poprawiona szybkość raportowania
  • do 46x poprawiona szybkość wyszukiwania
  • do 30x poprawiona szybkość transakcji
  • do 12x poprawa przepustowości systemu

SAP HANA pozwala organizacjom przeprowadzać bieżące analizy operacji biznesowych na podstawie dużych ilości szczegółowych informacji, a także natychmiast eksplorować i analizować wszystkie dane transakcyjne i analityczne pochodzące praktycznie z dowolnego źródła w czasie rzeczywistym. Dane operacyjne są przechwytywane do pamięci w czasie prowadzenia operacji biznesowych, zaś informacje o charakterze analitycznym są błyskawicznie przedstawiane za pomocą raportów. Aby rozszerzyć analizę na wszystkie obszary organizacji, do modeli analitycznych można dodawać również dane zewnętrzne.

 

Precyzyjne informacje, szybkie działania, korzyści dla klientów:

 

  • Szybsze podejmowanie właściwych decyzji dzięki nowym sposobom analizy, opartym na błyskawicznym, intuicyjnym dostępie do odpowiednich informacji i łatwiejszej współpracy osób.
  • Wykorzystanie nowych, innowacyjnych aplikacji łączących obsługę dużej liczby transakcji z funkcjami analitycznymi w celu znaczącego usprawnienia obecnych procesów planowania, prognozowania, optymalizacji cen i innych.
  • Zwiększenie wydajności biznesowej i obniżenie całkowitego kosztu posiadania dzięki zastosowaniu mniejszej ilości sprzętu, łatwiejszemu korzystaniu z usług serwisowych i oparciu o sprawdzone narzędzia analityczne, które umożliwiają intuicyjną analizę pojęć biznesowych.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest SOFT TEAM Consulting Sp. z o.o., siedziba: Katowice, ul. Ks. Bp. Bednorza 2a-6.